Dystrybutor powietrza PRESSCOM

Kompresor o podwyższonej wytrzymałości PRESSCOM

PRESSCOM to nietuzinkowy, w pełni profesjonalny, o podwyższonej wytrzymałości, stacjonarny dystrybutor powietrza, przeznaczony do pompowania opon pojazdów osobowych, dostawczych i jednośladów.

Zaprojektowany z myślą o wygodzie osób z niego korzystających, wykonany jest w obudowie ze stali nierdzewnej, szerokie drzwi umożliwiają wygodny dostęp do jego wnętrza, gdzie na antywibracyjnych podkładkach osadzona jest, na zbiorniku o pojemności 24 litrów, dwucylindryczna sprężarka o bardzo dużej wydajności – 380 l/min.

Moc silnika elektrycznego przenoszona jest na pompę poprzez pas klinowy. Obroty pompy są znacznie mniejsze niż silnika elektrycznego, co gwarantuje cichszą pracę, dłuższą żywotność oraz większą wydajność w porównaniu do napędu bezpośredniego. Kompresor posiada pompę z dwoma żeliwnymi cylindrami w układzie V, w których pracują tłoki aluminiowe. Zintegrowane systemy zabezpieczające zapewniają długoletni i praktycznie bezawaryjny okres eksploatacji.

Dystrybutor powietrza PRESSCOM oferowany jest w dwóch wersjach wykonania:

W wersji DIGITAL, cyfrowa głowica umożliwia, za pomocą przycisków + / –, ustawienie wymaganego ciśnienia w oponie, którego wartość prezentowana jest na podświetlanym wyświetlaczu. Po zapięciu końcówki węża na wentylu, proces pompowania / spuszczania powietrza, do zadanej wartości ciśnienia, odbywa się automatycznie – o jego zakończeniu urządzenie informuje dźwiękowo.

W dowolnej chwili można zmienić jednostkę ciśnienia na PSI, KPA lub BAR. W wersji ANALOG pompowanie i spuszczanie powietrza odbywa się manualnie.

Dystrybutor powietrza PRESSCOM może być instalowany na wolnym powietrzu i nie wymaga zadaszenia. Wersja DIGITAL posiada ogrzewanie wewnętrzne z termostatem w standardzie, zaś w wersji ANALOG instalacja grzewcza dostępna jest jako opcja.

Dodatkowo kompresor może być wyposażony w:

Specjalnie na potrzeby jednośladów został opracowany kompresor PRESSCOM typ BIKE, przeznaczony do pompowania opon rowerowych z wentylami typu Presta, Schredera i Dunlopa. Typ BIKE, podobnie jak kompresory przeznaczone do pompowania opon samochodowych, oferowany jest w wersjach ANALOG i DIGITAL.

Każdy kompresor PRESSCOM charakteryzuje się elegancją wykonania, prostotą i wygodą obsługi, niezawodnością w działaniu oraz może być intensywnie eksploatowany w trudnych warunkach.

Galeria produktu

Novonord – profesjonalne samoobsługowe kompresory do pompowania kół

Masz pytania?

Zapraszamy do kontaktu

Adres

81-602 Gdynia
ul. Chwarznieńska 91 B